Політика

Зеленський і його оточення довели країну “до ручки” – Порошенко про газову кризу

Зеленський і його оточення довели країну “до ручки” – Порошенко про газову кризу

Фото: "Європейська Солідарність"

Навесні на рахунках “Нафтогазу” було понад 2 мільярди доларів, за які треба було купити газ вдесятеро дешевше, ніж зараз.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю “5 каналу” висловив п’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.

Він нагадав, що вперше за всю історію завдяки його директивам Україна подала до суду на російський “Газпром” і виграла 4,5 млрд доларів.

“Коли ми оголосили енергетичну незалежність, я видав директиви подати в суд на РАО “Газпром”. Ніколи до мене, і ніколи після мене подібних прецедентів не було. Ми цей суд виграли й отримали 4,5 мільярди доларів. З яких 1,5 мільярди були зараховані за сплату попереднього спожитого газу. На рахунках “Нафтогазу” було понад 2 мільярди доларів, які були передбачені не на корупційні оборудки “великого крадівництва”, не на корупцію на закупівлі медичного обладнання – за них треба було купити газ”, – наголошує Петро Порошенко.

«Ми на відміну від Сербії, Молдови маємо підземні сховища, де ми могли закачати навесні цього року 25-27 мільярдів кубів. Газ тоді коштував 100-200 доларів – у 10 разів дешевше, ніж сьогоднішня ціна. За рік немає цих 2 мільярдів, вони зникли. Бо їх забрав хто? Зеленський. Вітренко підписав заявку офіційно на уряд, аби покрити ці розриви, йому потрібно ще 5 мільярдів доларів», – зауважив п’ятий Президент.

“За моєї каденції я зробив НАК “Нафтогаз” прибутковим. Функціонування було максимально прозорим. І наглядова рада існувала. На кожне питання існувала відповідь. У мене питання: сьогодні хто несе відповідальність за втрату, збитки або крадіжку – виберіть будь-яку назву – 7 мільярдів доларів?”, – констатує Порошенко.

“Пане Зеленський, якщо не називаєте і не притягаєте до відповідальності тих, хто скоїв цей злочин, то це означає, що це питання безпосередньо до вас. Ви сприяли тому, що ці долари були вкрадені”, – говорить Порошенко.

“Сьогодні ціна газу для промислових підприємств вже в окремі дні складає 50 тисяч гривень за тисячу кубів. Хочу наголосити, що в Сербії газ коштує 250 доларів. Навіть в Молдові 450. А яке українське виробництво експортного спрямування буде конкурентоздатним, якщо ви змушуєте внаслідок вашої безпорадності платити 2 тисячі доларів”, – зауважує лідер партії.

“Це означає, що підприємства мають зупинитися, підприємства звільнять або відправлять у вимушену відпустку працюючих. Це означає, що вони припинять платити податки. І це означає величезну економічну, соціальну і безпекову кризу. Чи реальний цей сценарій? На жаль, так”, – констатує Петро Порошенко.

“За те, що Зеленський і все це його оточення з “95 кварталу” довели країну “до ручки”, має бути відповідальність. Ви взяли на себе право приймати рішення, несіть і відповідальність. Поки що від цього страждає лише український народ, лише українська економіка і безпека”, – резюмує Петро Порошенко.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинної постанови від 9 грудня 2020 року № 1236. “Нафтогаз” буде зобов’язаний продавати газ компаніям-постачальникам для населення до кінця опалювального сезону.

Крім того, більшість постачальників газу виставили ціни до 8 гривень за кубометр у грудні.

Раніше “Нафтогаз України” запропонував бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контакти з фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (із транспортуванням та ПДВ – 16,8 грн). Контракт укладається на термін 15 місяців – до кінця 2022 року.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.