Політика

Зеленський ініціював ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва

Зеленський ініціював ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва”.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що законопроєкт внесено як невідкладний.

Президент Володимир Зеленський закликав сприймати це як “сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону”.

“Сьогодні я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості”, – заявив він.

У пресслужбі ОП зазначили, що відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проєкт якого вносить до Ради президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід братові голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка – Юрію Зонтову. Він був узятий під варту з правом внесення застави.

Раніше співробітники Національного антикорупційного бюро України затримали двох адвокатів, які планували передати хабар суддям Окружного адміністративного суду Києва.

Також повідомлялося, що детективи НАБУ викрили на отриманні хабаря у 100 тисяч доларів брата керівника Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Крім того, у липні 2020 року НАБУ презентувало відео про Вовка і  судді ОАСК, де голова суду та суддя обговорювали, як будуть “владу захоплювати”. Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Вовк назвав сфальсифікованими, і додав, що у відставку не збирається.

НАБУ підозрює голову ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.

Наприкінці грудня 2020 року в НАБУ повідомили, що Вовк вже понад 3 місяці не з’являється на засідання суду, де йому мали б обрати запобіжний захід. Також повістки ігнорували в ОАСК. Через неявку Вовка до суду, відсутність за місцем проживання, переховування від детективів, у НАБУ намагалися оголосили Вовка у розшук, проте за місяць генпрокурор Ірина Венедіктова так і не відреагувала на ці клопотання.

На початку лютого НАБУ довело до відома Вовка зміст виклику до ВАКС, де 3 лютого мало відбутися засідання з обрання запобіжного заходу. Детективи зачитували Вовку текст клопотання про відсторонення його від посади під час “прогулянки” поруч із суддею довжиною у кілька кілометрів.

Після того, як Вовк вшосте не з’явився в суд, 15 березня суддя Вищого антикорупційного суду вирішив зупинити судове провадження на час його розшуку.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.