Політика

Жаль та розчарування: як США відреагували на рішення Росії не продовжувати мандат ОБСЄ

Жаль та розчарування: як США відреагували на рішення Росії не продовжувати мандат ОБСЄ

Фото: Facebook OSCE SMM

У посольстві Сполучених Штатів Америки в України заявили, що розчаровані рішенням Росії відмовитися від продовження дії мандату Місії ОБСЄ на кордоні України та РФ.

Як зазначається у повідомленні дипломатичної установи у Twitter, робота прикордонної місії була однією з ключових складових довіри.

“Ми дуже розчаровані сьогоднішнім рішенням Росії заблокувати поновлення мандату місії – ключового заходу щодо зміцнення довіри”, – заявили в дипломатичному представництві.

Водночас США висловили підтримку роботі голови прикордонної місії та її працівникам, які “працювали в Україні в дуже складних умовах”.

Між тим, як зазначається на офіційному ресурсі місії США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі, тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні висловила жаль з приводу того, що РФ відмовилась продовжувати мандат ОБСЄ у пунктах пропуску “Гукове” і “Донецьк”.

“Сполучені Штати глибоко шкодують, що Російська Федерація заявила, що не підтримає консенсус щодо продовження мандату місії та фінансової угоди наприкінці вересня, попри чітке переконання держав-учасниць ОБСЄ у тому, що спостережна місія на пунктах пропуску відіграє важливу роль у зміцненні довіри і гарантуванні прозорості”, – заявила вона.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ України вважають, що у такий спосіб Росія хоче спричинити ескалацію на Донбасі. Також в МЗС підкреслили, що такий крок з боку РФ, є черговим продовженням дій Росії, спрямованих на свідомий саботаж імплементації Мінських домовленостей.

Як стало відомо раніше, Російська Федерація не стане продовжувати мандат місії ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Поточний мандат втратить силу після 30 вересня.

Раніше через рішення Російської Федерації мандат місії ОБСЄ на російсько-українському кордоні продовжено лише на два місяці, замість чотирьох.

Нагадаємо, що російські найманці не пропустили спостерігачів місії ОБСЄ через блокпости біля населених пунктів Заїченко й Безіменне в Донецькій області. У такий спосіб окупанти намагаються приховати свої злочини.

Крім того, спеціальна Моніторингова Місія ОБСЄ фіксує погіршення безпекової ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил. Зокрема зона поблизу ділянки розведення сил і засобів біля Золотого поступово перетворюється на “гарячу точку”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.