Країни Євросоюзу виступили у Радбезі ООН із заявою на підтримку України
Країни Євросоюзу – Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща – виступили у Радбезі ООН із заявою на підтримку України.
Трансляцію вів “Прямий”.
Заяву зачитав постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон.
“Країни ЄС – нинішні члени Ради безпеки ООН Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща – цілковито підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо незаконну анексію Криму та міста Севастополя, а також дестабілізацію окремих районів Донецької та Луганської областей”, – йдеться у заяві.
Країни Євросоюзу зазначили, що Росія здійснює фінансову та військову підтримку самопроголошених “республік” Донбасу, порушує фундаментальні принципи міжнародного права, внаслідок чого 3,5 мільйона осіб потребують гуманітарної допомоги та захисту.
У заяві вони додали, що результати Нормандському форматі 9 грудня минулого року мають лежати в основі подальшої роботи з вирішення конфлікту.
Нагадаємо, 18 лютого о 5 ранку російська гібридна армія атакувала українські опорні пункти в районі Золотого. Штаб ООС уточнив, що збройні формування Росії атакували позиції поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. За його даними, ЗСУ вже зазнали втрат.
У результаті бою поблизу Золотого загинув один український воїн, четверо отримали поранення.
За словами п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка, наступ російських військ в районі Золотого – це той “мир”, який може надати президент РФ Володимир Путін Україні.
Представниця США Шеріт Норман Шале у Радбезі звинуватила Росію у зриві Мінських домовленостей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.