Аварія молдовського танкера в Одесі: кількість нафтопродуктів в морі перевищена 53 рази
Кількість нафтопродуктів у морській воді на місці аварії молдовського танкера “Делфі” перевищує 53 рази.
Про це повідомляє Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу.
“Спеціалістами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу 22 листопада здійснено виїзд на місце події в район міського пляжу «Дельфін» та проведено відбір проб морських вод. За результатами інструментально-лабораторних вимірювань … встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій по нафтопродуктах у 53 рази”, – відзвітували у відомстві.
Також екологи поінформували про це ДСНС Одещини, постійну комісію з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків Одеської обласної ради та місцеву філію ДП “Адміністрація морських портів України”.
Зазначається, що спостереження за впливом ситуації на стан морських вод у районі пригоди триває.
Водночас глава відомства Єгор Фірсов повідомив у Facebook, що представники його відомства відповідно до закону і процедур розрахують шкоду, завдану довкіллю, аби потім звернутися з претензією щодо відшкодування збитків.
“Наразі державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кримсько – Чорноморського округу разом з представниками АМПУ проводиться повторне обстеження місця аварійної події та повторний відбір проб у зв’язку з появою плям маслянистого складу”, – написав посадовець.
Раніше “Прямий” повідомляв, що зірваний з якоря танкер Delfi сів на мілину приблизно в кілометрі від берега.
Також повідомлялось, що рятувальники евакуювали трьох моряків екіпажу зірваного з якоря танкера Delfi біля берегів Одеси.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.