Суспільство

Аварія молдовського танкера в Одесі: кількість нафтопродуктів в морі перевищена 53 рази

Аварія молдовського танкера в Одесі: кількість нафтопродуктів в морі перевищена 53 рази

Кількість нафтопродуктів у морській воді на місці аварії молдовського танкера “Делфі” перевищує 53 рази. 

Про це повідомляє Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу.

“Спеціалістами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу 22 листопада здійснено виїзд на місце події в район міського пляжу «Дельфін» та проведено відбір проб морських вод. За результатами інструментально-лабораторних вимірювань … встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій по нафтопродуктах у 53 рази”, – відзвітували у відомстві.

Також екологи поінформували про це ДСНС Одещини, постійну комісію з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків Одеської обласної ради та місцеву філію ДП “Адміністрація морських портів України”.

Зазначається, що спостереження за впливом ситуації на стан морських вод у районі пригоди триває.

Водночас глава відомства Єгор Фірсов  повідомив у Facebook, що представники його відомства відповідно до закону і процедур розрахують шкоду, завдану довкіллю, аби потім звернутися з претензією щодо відшкодування збитків.

“Наразі державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кримсько – Чорноморського округу разом з представниками АМПУ проводиться повторне обстеження місця аварійної події та повторний відбір проб у зв’язку з появою плям маслянистого складу”, – написав посадовець.

Раніше “Прямий” повідомляв, що зірваний з якоря танкер Delfi сів на мілину приблизно в кілометрі від берега.

Також повідомлялось, що рятувальники евакуювали трьох моряків екіпажу зірваного з якоря танкера Delfi біля берегів Одеси.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.