Аварія танкера в Одесі: вміст нафти в морі перевищує в 157 разів
Рівень забруднення води нафтопродуктами в Чорному морі біля Одеси через аварію танкера Delfi вже перевищує допустимі концентрації в 157 разів.
Про це на сторінці в Facebook повідомив в.о. голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов.
“Станом на зараз ситуація не є критичною, але рекомендую відмовитися від купання в морі. Нашими фахівцями встановлено перевищення вмісту в епіцентрі події нафтопродуктів в 157 разів. Інспектори зараз працюють на місці і продовжують моніторинг забруднення в межах своїх повноважень і зони відповідальності”, – написав Фірсов.
Він поскаржився, що через шторм поки неможливо припинити витік нафтопродуктів з танкера.
“На жаль, поки, через шторм зробити можна трохи – уздовж берега розтягнули бони, що сорбують. Як тільки шторм затихне, бони встановлять навколо аварійного буксира, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів в морі. Отримавши доступ до судна, фахівці зможуть провести обстеження і встановити точніші показники забруднення”, – зазначив Фірсов.
Також він оприлюднив реєстраційні дані танкера.
“Це рейдово-портовий нафтоналивний плавбункеровщик болгарського проєкту 585. Його довжина – 59 метрів, ширина – 10 метрів, вантажність – 1565 тонн. Відомо, що власник судна – Фактор груп лімітед зареєстрований в Харкові і належить Джавадову Шамсаддін Алі Огли”, – розповів Фірсов.
Раніше “Прямий” повідомляв, що зірваний з якоря танкер Delfi сів на мілину приблизно в кілометрі від берега.
Також повідомлялось, що рятувальники евакуювали трьох моряків екіпажу зірваного з якоря танкера Delfi біля берегів Одеси.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.