Хочу вірити, що влада не бере участі у “розводках” з боку Росії – Ємець
Дії чинної влади свідчать, що вона не бачить нечесної гри з боку Росії.
Про це в ефірі “Прямого” заявив правозахисник, народний депутат VII-VIII скликань Леонід Ємець.
“Дуже хочу, щоб наше майбутнє визначалося не в форматі інтуїції, а в форматі здорового глузду, аналізу наявної інформації і прийняття виважених, а головне виграшних рішень. Це великий хист, мудрість і робота державного апарату так робити. На даний момент я бачу абсолютно протилежну ситуацію. Мені здається, що не бачити, як Росія “розводить” Україну – це казати на чорне біле”, – підкреслив він.
Ємець навів приклад: українські кораблі, які Росія захопила у кінці 2018 року у Керченській протоці, а згодом повернула.
“Причому повернули в рамках добровільної передачі. І ми під цим актом про добровільну передачу самі і підписалися. Прийняли цей металобрухт, де винесли росіяни все, що було всередині. А вони потім це використали, щоб в ПАРЄ дати нашу цю інформацію як підставу того, що ми з ними знайшли спільну мову і пішли шляхом зближення і взаємних якихось спільних конструкцій. Хоча у нас було рішення Морського трибуналу, за яким вони нам мали віддати ці кораблі. А якщо б не віддали, на них були б санкції серйозні”, – пояснив Ємець.
“Росія б віддала нам ці кораблі – просто треба було почекати. А це – металобрухт. Це не люди, з цим ми могли почекати. Навіщо так було робити? Очевидно, демонстрували цей шлях на “зближення” перед “нормандським форматом” тощо. Але це “розводка”. І я дуже хочу вірити, що наша влада тут помиляється, а не бере участь у спільній “розводці” нас з вами зі сторони Росії”, – зазначив правозахисник.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.