Думки

Грюкнути дверима не вийде: Найєм мусить відзвітувати про свою роботу

Грюкнути дверима не вийде: Найєм мусить відзвітувати про свою роботу

Фото: facebook Mustafa Nayyem

Джерело: Facebook-сторінка автора

Мустафа Найєм написав заяву про звільнення з посади голови Агенції з питань відновлення. Мотив – заважають працювати.

Безумовно, хотілося б почути конкретні прізвища тих, хто блокував роботу Агенції. В умовах повного занулення парламенту та уряду і концентрації влади в ОП, це може робити лише Банкова.

Треба віддати належне, Мустафа і ко максимально доклалися до такого стану речей в країні, до втрати субʼєктності урядом і парламентом.

Мустафа скаржиться, що 8 місяців йому заважали, перешкоджали та навіть не платили зарплату. Чому лиш зараз, після звільнення Кубракова, заявив про проблеми – питання риторичне. Бо сам був частиною цієї недолугої безвідповідальної системи. До речі, ще в травні ВР проголосувала за запрошення Мустафи як керівника агенції в залу – й це був би такий добрий привід прозвітувати про роботу агенції, запуск проєктів. Але не зʼявився. Не царське це діло – звітувати перед колишніми колегами…

Й, звичайно, зараз просто піти в відставку з посади, яка передбачала управління мільярдами гривень, як бюджетних, так і грантових, без звіту, – це не по-європейськи.

Так, керівника агентства призначає уряд. Але б хотілося почути звіт.  Насамперед про захист і відновлення енергетичних обʼєктів, про запуск проєктів, на ці цілі виділяли кошт і наші західні партнери. Про це, до речі, йтиметься й на конференції з відновлення в Берліні. Прозорість коштів – ключова складова подальшої підтримки України.

Пару місяців тому ВР проголосувала за виклик в парламент міністра інфраструктури пана Кубракова і голову Агенції відновлення Найєма для звіту. Спочатку вони не прийшли через відрядження, потім ще якісь проблеми, потім Кубраков зʼявився на годину запитань до уряду.

Думаю, було б правильно, аби пан Найєм звітував про роботу Агентства. Про інфраструктурні обʼєкти. Це – про довіру. Бо просто грюкнути дверима, й заявити, що система, яку ви ж і цементували з 2019, виявляється, заважала вам працювати – це непереконливо і несерйозно.

А щодо невипущення Мустафи як голови Агенції на профільну конференцію в Берлін, то це, звичайно, дуже дрібʼязково.

Нагадаємо, очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм після скандалу з його зірваним відрядженням написав заяву про звільнення. Наразі відомо, що заяви також написали Андрій Івко, перший заступник голови Агентства відновлення, та Валерія Іванова, заступник голови Агентства відновлення.

Слід зазначити, що у квітні на сайті Верховної Ради зареєстрована петиція “Про відставку віце-прем’єр-міністра, міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова та Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи-Масі Найєма через бездіяльність при зведенні захисних споруд на об’єктах критичної інфраструктури”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.