Іран має відмовитися від збагачення урану та ракетної програми – Рубіо
Фото: Reuters
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Іран має відмовитися від збагачення урану та розроблення далекобійних ракет, а також дозволити інспекцію своїх військових об’єктів.
Його слова передає Reuters.
“Вони повинні припинити спонсорувати терористів, вони повинні припинити допомагати хуситам, вони повинні припинити виготовляти ракети далекого радіусу дії, які не мають іншої мети існування, окрім як мати ядерну зброю, і вони повинні припинити збагачення”, — сказав він.
Рубіо додав, що Іран мав би завозити в країну збагачений уран для своєї ядерної енергетичної програми, а не збагачувати його власноруч.
“Якщо у вас є можливість збагачувати уран до 3,67%, то потрібно лише кілька тижнів, щоб дійти до 20%, потім до 60%, а потім до 80 і 90%, які вам потрібні для створення зброї”, — сказав він.
Слід зазначити, що в Ірані неодноразово заявляли, що не відмовиться від своєї ракетної програми або збагачення урану.
В Reuters зазначили, що коментарі Рубіо акцентують основні розбіжності між позиціями США та Ірану, між якими тривають переговори щодо розв’язання тривалої суперечки щодо ядерної програми Ірану.
До слова міністр оборони США Піт Гегсет пригрозив Тегерану “серйозними наслідками” через підтримку хуситів в Ємені.
Відомо, що у суботу, 26 квітня, в Омані відбулися перемовини між Іраном та Сполученими Штатами, які стосувалися ядерної програми Тегерана.
Раніше в Ірані заявили, що очікують досягти “хорошої угоди” в перемовинах зі США щодо іранської ядерної програми.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.