Новини

Кабмін спрямував додаткові 220 млн грн на оборону: на що підуть кошти

Кабмін спрямував додаткові 220 млн грн на оборону: на що підуть кошти

Міністерство оборони України/ Фото з відкритих джерел

Уряд перерозподілив додатково 220 млн грн зі спеціального фонду державного бюджету за ініціативою Міністерства оборони, спрямувавши кошти на потреби сектору безпеки і оборони.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

На засіданні Кабінету Міністрів України вже затверджено відповідне розпорядження.

Відомо, що кошти будуть розподілені між трьома відомствами:

  • Міністерству внутрішніх справ для Національної гвардії на підготовку кадрів планують виділити 100 млн грн;
  • Міністерству оборони — на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння і військової техніки — 70 млн грн;
  • Головному управлінню розвідки Міністерства оборони — на розвідувальну діяльність у сфері оборони — 50 млн грн.

Закупівлі включатимуть БпЛА та комплектуючі до них, автомобільну та спеціальну техніку, засоби радіоелектронної боротьби, а також інше матеріально-технічне забезпечення для підрозділів.

Зокрема, ці кошти були сформовані як внески регулювання від підприємств у сферах енергетики та комунальних послуг. Однак станом на 1 травня 2026 року вони не були використані Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Стаття 46 Закону про Державний бюджет на 2026 рік передбачає, що уряд може використати ці кошти на оборону.

Раніше “Прямий” повідомляв, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до державного бюджету на 2026 рік. Документ передбачає суттєве збільшення фінансування сектору безпеки та оборони.

Також Кабінет Міністрів схвалив Бюджетну декларацію на 2027–2029 роки. Документ передбачає підвищення мінімальної зарплати та соціальних стандартів, а також прогнозує зростання економіки в найближчі три роки.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookXTelegram та Instagram.