Климпуш-Цинцадзе пояснила, за що її “покарав” Гройсман, не допустивши на саміт Україна-ЄС
Не допустивши віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе на саміт Україна-ЄС, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман помстився їй за її позицію щодо неприпустимості відставки уряду після різкої критики президента.
Таке припущення висловила у ток-шоу “Прямий ефір” сама Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Що відбулося? Відбулася така дрібна інтрижка між прем’єр-міністром України, паном Гройсманом, і Офісом президента України, паном Зеленським у зв’язку з тим, що десь з тих списків, які ми з уряду за моїм особисто підписом надавали до Офісу президента щодо представників уряду, які мають бути на саміті, зникло моє прізвище, зникло прізвище керівниці офісу з питань координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Власне, людини, команда урядового офісу якої готувала всі позиційні матеріали, брала участь у перемовинах щодо декларації, щодо остаточних формулювань декларації, за моєї участі. Тобто все це приблизно ось так виглядає. Як на мене, то це певна така короткозорість обох очільників і відсутність державницького підходу до послідовності і спадковості цих всіх напрацювань, в які ми вклали стільки зусиль”, – заявила віце-прем’єр.
У результаті, за її словами, вона опинилась у ситуації, коли бачила здивовані обличчя колег, яких таки пропустили на саміт.
“Ми до останнього моменту були залучені у підготовку саміту: планування, що буде зроблено, як буде це виглядати, і таке інше. А потім опинитися в ситуації, коли ти приходиш до дверей, і повз тебе прямують кортежі зі здивованими обличчями? Я бачила своїх колег, які показували на мене руками: як вона тут стоїть, а ми тут заїжджаємо… Ну, це, звичайно, не дивно. Але, наголошую, це не про Іванну Климпуш-Цинцадзе, а це позицію людини, яка відповідальна в уряді за весь цей шмат роботи, яка провела всю цю підготовчу роботу в координації з різними нашими відомствами і міністерствами для того, щоб нам, Україні, вдалося. І нам, Україні, вдалося. І я цим пишаюся”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Вона також прокоментувала заяву прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який поклав відповідальність на ситуацію на Офіс президента.
“Він додав скани документів. Але я бачила цей скан. Це перша сторінка моєї відповіді від уряду до Офісу президента України. Я додала другу сторінку, одну з додатків. Бо там було багато додатків, там були позиційні матеріали, там були всі підготовлені матеріали до цього саміту, де був перелік тих людей, яких ми пропонуємо до участі з боку уряду в саміті. І щойно я бачила теж підтвердження з боку Офісу президента того, що ініціатива виходила саме від прем’єр-міністра. Щоправда, як на мене, в Офісі президента теж мало вистачити професіоналізму чи то знань, чи то розуміння стосовно того, що, можливо, ця ініціатива не потребує такого однозначного виконання і ця ініціатива, напевно, буде діяти проти держави, проти національного інтересу держави. Ми бачимо, що європейські колеги не коментують це. Очевидно, вони знають, що це рішення української сторони – хто має брати участь в делегації. Але здивування їх у неформальних бесідах я вже отримала”, – наголосила чиновниця.
Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила свої припущення, за що Володимир Гройсман вирішив їй таким чином помститися.
“Моя гіпотеза полягає в тому, що це така дрібна помста пана прем’єр-міністра за мою чітку позицію щодо неприпустимості подавання у відставку тоді, коли ми отримали критику від новообраного президента. І я виступила тоді різко проти. Я вважала, що це безвідповідальне рішення, яке прем’єр-міністр Гройсман не узгодив з членами Кабінету Міністрів, а просто поставив нас до відома і одноосібно ухвалив це рішення. І я вважала, що під час того, коли у нас є новий очільник держави і парламентська влада заходить у передвиборчі перегони, важливо, щоб уряд залишався як інституційне забезпечення спокійної передачі влади до наступного уряду. Я це робила публічно, і, очевидно, це не дуже подобається. І тому, як на мене, воно з приватної історії, видно, перетворилося на саботаж для країни. І я це саме таким чином і трактую”, – підсумувала віце-прем’єр-міністр.
Нагадаємо, раніше віце-прем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС у Києві, який відбувся 8 липня.
УЧАСНИКИ САМІТУ УКРАЇНА-ЄС ПОМІТИЛИ ВІДСУТНІСТЬ КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ — ЄЛІСЄЄВ
Цю ситуацію жорстко прокоментувала перший заступник Верховної ради України Ірина Геращенко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.