Мільйонні збитки державі: СБУ викрила схему розкрадання коштів
Фото: СБУ
Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією викрила масштабну схему розкрадання державних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Організатори схеми наживалися під час будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС на Харківщині.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Про підозру повідомили двом посадовцям комерційних структур, які заволоділи державними коштами під час виконання робіт із будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС.
Одним із фігурантів справи виявився 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, іншим — 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.
Відомо, що у грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядником було укладено договір на виконання робіт із захисту ТЕС. Вартість робіт становила 245 млн грн.
За даними слідства, учасники схеми внесли неправдиві дані до документації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним і технічним вимогам.
Унаслідок злочинних дій державі завдано збитків на суму 8,1 млн грн.
Проведена СБУ судова будівельно-технічна експертиза підтвердила факт протиправної діяльності та встановила розмір завданих державі збитків.
Обом учасникам схеми повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі слідство триває. Правоохоронці з’ясовують усі обставини справи.
Раніше “Прямий” повідомляв, що НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання коштів “Енергоатома”. Слідство встановило, що під час будівництва Ташлицької ГАЕС вартість обладнання штучно завищили майже на 170 млн грн.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.