Новини

Північна Македонія протягом наступних тижнів стане членом НАТО – Столтенберг

Північна Македонія протягом наступних тижнів стане членом НАТО – Столтенберг

Фото: Рixabay

Північна Македонія стане членом НАТО відразу після того, як всі країни-члени завершать ратифікацію Протоколу про входження, і це може відбутися вже протягом наступних тижнів.

Про це у вівторок у Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі з прем’єр-міністром Північної Македонії Олівером Спасовскі (Oliver Spasovski) в штаб-квартирі Альянсу, повідомляється на сайті Північноатлантичного Альянсу, передає Укрінформ.

“Столтенберг заявив, що НАТО сподівається привітати Північну Македонію в Альянсі протягом наступних тижнів. Він зауважив, що Північна Македонія брала участь у всіх зустрічах НАТО як запрошена сторона відразу після того, як всі країни-члени підписали Протокол про входження у лютому 2019 року. За його словами, відразу після того, як всі союзники завершать ратифікацію Протоколу, Північна Македонія стане 30-м членом НАТО”, – йдеться у повідомленні.

При цьому Столтенберг наголосив, що членство в НАТО є добрим для стабільності та заможності Північної Македонії, воно зробить внесок в загальну безпеку Західних Балкан та усього Євроатлантичного простору. Вступ цієї країни до НАТО, за словами керівника Альянсу, свідчить, що відданість реформам завжди отримує винагороду, і що двері НАТО залишаються відкритими.

Нагадаємо, Верхня палата американського Конгресу більшістю голосів підтримала рішення про приєднання Північної Македонії до НАТО.

Раніше державний секретар США Майк Помпео очікує, що Північна Македонія стане 30-м членом НАТО до кінця року.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.