Стрічка новин

Російські бойовики на Донбасі блокують в’їзд місії ОБСЄ до ОРДО

Російські бойовики на Донбасі блокують в’їзд місії ОБСЄ до ОРДО

Російські бойовики на Донбасі обмежують пересування патруля СММ ОБСЄ у виконанні мандата Місії.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил у Facebook.

Повідомляється, що за даними звіту СММ ОБСЄ від 30 січня 2020 року представники збройних формувань Російської Федерації знову відмовили патрулю Місії у проїзді на тимчасово окуповану територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр) на півдні Донецької області. Перебуваючи на блокпості, спостерігачі Місії бачили, що цивільні транспортні засоби перетинали блокпост в обох напрямках.

В ООС зазначили, що через цей блокпост здійснюється проїзд у район, у якому згідно п. 5 Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи від 19 вересня 2014 року заборонено розміщувати важке озброєння і військову техніку.

На блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське з початку 2020 року представниками Місії зафіксовано більше третини від загальної кількості обмежень свободи пересування патрулів Місії у зазначений район.

В ООС попереджають, що такі дії можуть мати за мету приховати заборонену діяльність збройних формувань Російської Федерації, зосередження, пересування або підготовку військ.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії є неприпустимими.

Нагадаємо, на окупованому Донбасі ОБСЄ виявила російські гаубиці “Гвоздика” та “Жаба”.

ПРОСТО ПЕРЕСТАТЬ СТРЕЛЯТЬ: ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО ВТРАТИ НА ДОНБАСІ ЗРОСЛИ МАЙЖЕ ВДВІЧІ

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.