Російські бойовики на Донбасі блокують в’їзд місії ОБСЄ до ОРДО
Російські бойовики на Донбасі обмежують пересування патруля СММ ОБСЄ у виконанні мандата Місії.
Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил у Facebook.
Повідомляється, що за даними звіту СММ ОБСЄ від 30 січня 2020 року представники збройних формувань Російської Федерації знову відмовили патрулю Місії у проїзді на тимчасово окуповану територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр) на півдні Донецької області. Перебуваючи на блокпості, спостерігачі Місії бачили, що цивільні транспортні засоби перетинали блокпост в обох напрямках.
В ООС зазначили, що через цей блокпост здійснюється проїзд у район, у якому згідно п. 5 Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи від 19 вересня 2014 року заборонено розміщувати важке озброєння і військову техніку.
На блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське з початку 2020 року представниками Місії зафіксовано більше третини від загальної кількості обмежень свободи пересування патрулів Місії у зазначений район.
В ООС попереджають, що такі дії можуть мати за мету приховати заборонену діяльність збройних формувань Російської Федерації, зосередження, пересування або підготовку військ.
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії є неприпустимими.
Нагадаємо, на окупованому Донбасі ОБСЄ виявила російські гаубиці “Гвоздика” та “Жаба”.
ПРОСТО ПЕРЕСТАТЬ СТРЕЛЯТЬ: ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО ВТРАТИ НА ДОНБАСІ ЗРОСЛИ МАЙЖЕ ВДВІЧІ
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.