Шантажем і погрозами займається радше не канал “Україна 24”, а ті, хто бойкотує пресу — Белянський
У Наглядовій раді “Медіа Групи Україна” зреагували на публічні звинувачення з боку радника голови ОПУ Михайла Подоляка на адресу телеканалу “Україна 24”.
Про це йдеться у відповідній заяві члена Наглядової ради Дмитра Белянського.
“По-перше, редакційна політика каналу, як і всіх інформаційних активів МГУ, об’єднаних у Новинну групу, формується незалежно, зважаючи на інтереси суспільства та відповідно до професійних стандартів журналістики. Акціонер не здійснює втручання в редакційний процес”, — зазначив Белянський.
За його словами, на телеканалі однаково висвітлюють діяльність усіх українських політиків, зокрема шостого президента Володимира Зеленського й кожного претендента на цю посаду.
“По-третє, ми змушені нагадати М. Подоляку, що шантажем і погрозами займається радше не канал “Україна 24”, а ті, хто бойкотує пресу, висуває умови для участі ньюсмейкерів влади в інформаційних програмах і проводить дискредитаційні кампанії стосовно незручних журналістів”, — зауважив член Наглядової ради.
Белянський додав, що готовий обговорити можливі претензії Подоляка щодо вище зазначеного під час ефіру в будь-який зручний час.
Як відомо, Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню “Бабель” звинуватив центральні українські телеканали, “Україна 24” зокрема, у “прямому шантажному тиску на владу через ті чи ті інформаційні продукти”.
Раніше журналістка Мирослава Барчук повідомила, що Офіс президента України тисне на журналістів токшоу “Зворотний відлік” на телеканалі “UA: Перший”. Влада жорстко контролює присутність народних депутатів від “Слуги народу” на ефірах.
Згодом президент Володимир Зеленський відреагував на заяву ведучої токшоу “Зворотний відлік” на телеканалі “UA: Перший” Мирослави Барчук про тиск з боку влади щодо присутності представників “Слуги народу” на ефірах. Він назвав це “хайпом”.
У відповідь голова НСЖУ заявив, що влада має звітувати про свою діяльність, а не критикувати журналістів.
Як відомо, у жовтні 2020 року профільний комітет Верховної Ради позбавив акредитації Слідство.Інфо, Громадське та інші незалежні ЗМІ.
Зазначимо, що влада також відмовляється акредитовувати позиційні ЗМІ на важливі події, зокрема, 12 жовтня у Києві почався саміт “Україна – ЄС”, однак журналістів “Прямого” не допустили на цей захід.
Крім того, 5 жовтня “Прямий” також не акредитували на зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Ізраїля Іцхака Герцоґа.
До того ж телеканалу “Прямий” відмовили в акредитації на зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель, а також на заходи за участі президента України і держсекретаря США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.