Думки

То ви за девальвацію чи за збільшення податків?

То ви за девальвацію чи за збільшення податків?

Джерело: Facebook-сторінка автора

Вибір між друкарським верстатом, який запускає девальвацію та інфляцію, і збільшенням податків є дуже показовим.

Це як дитині проводять тест. Питають. Ти хочеш одну цукерку зараз чи дві ввечері. Хоча ні. Це як про візит до стоматолога. Уявіть, що в 1 класі вас спитали. Ви хочете йти до стоматолога й лікувати собі зуба, чи краще підемо в кіно.

Друкарський верстат – це оце кіно. Наче запустили й нічого не сталося. Не боляче. А те що з часом це спричинить набагато більше падіння рівня життя ніж підняття податків, то, як кажуть класики “А про це я подумаю завтра”. Але от приходить добрий дядя із хтивою посмішкою, гладить вас по голові й каже “друже, ну нащо тобі той стоматолог. Він же робить своєю машинкою “брррр”, ще коле. Пішли в кіно. І от у мене солодка цукерка ще є”. Хотіли б ви, щоб ваша дитина пішла замість лікаря в кіно з таким добрим дядечком?

А податки – це боляче просто зараз. Це візит до стоматолога Ніхто не любить платити податки. І ніхто не любить стоматологів. Але чомусь до них ходять? Бо потім буде гірше, якщо не піти. Тому існують стоматологи. І тому існують податки. І тому завжди під час війни їх підвищують. Бо якщо не зробити, буде набагато гірше. І боляче.

Підняття податків дійсно спричинить зростання цін на умовні 5%. Неприємно. А от на скільки зростуть ціни при друкарському верстаті? Останній раз той верстат працював на повну у 2022 році. Курс гривні тоді пройшов довгий шлях. І ціни піднялись набагато більше ніж на 5%. Але так, не відразу.

Ну і трішки про справедливість. Інфляція – це також податок. Податок на бідних. То ж якщо ми робимо запуск друкарського верстата замість збільшення податків, то ми фактично перекладаємо тягар фінансування армії на найбіднішу частину населення.І якщо у когось були аргументи, що не можна підвищувати ПДВ, бо постраждають пенсіонери, то от від девальвації та спричиненої цією девальвацією інфляції пенсіонери як раз постраждають більше за всіх.

Заморожений друкарський верстат – то є гарантія збереження нашої макрофінансової стабільності. А де немає макроекономічної стабільності – немає й успішного бізнесу. Бо без фундаменту байдуже, які ви вікна собі запланували. Тому навіть той дядечко із солодким голосом, що пропонує з’їсти солодку цукерку зараз, постраждає, коли виявиться, що його бізнес через спровокований ним запуск друкарського верстата вже немає тих прибутків, частину яких він мав би сплатити податками.

Жадібність має і такий результат. Але ж про це будуть думати вже завтра.

А дорослі люди думають сьогодні. Мають подумати. І ознакою дорослості – це вміння приймати неприємні рішення. Вміння обирати між поганим і дуже поганим.

І коли ви самі вперше пішли до стоматолога, не тоді, коли вже жити не можете від болю, а завчасно, сіли в це крісло і прийняли потребу потерпіти – то може тоді ви й стали дорослим…

Як відомо, голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа заявила, що Верховна Рада може повернутися до ідеї підвищення ставки податку на додану вартість у пошуку можливостей наповнити державний бюджет, якому до кінця року бракує пів трильйона гривень. За її словами, У перших варіантах підвищення податків, які розробляло Міністерство фінансів, фігурувало підвищення ПДВ. Проте в остаточному варіанті відомство відмовилось від цього на користь підвищення ставок військового збору.

Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада України підвищила акцизи на пальне, ухваливши у другому читанні закон №11256-2.

Раніше, лідер “Європейської Солідарності”, п’ятий президент України Петро Порошенко закликав владу скасувати заплановане підвищення акцизів на бензин та дизпальне, оскільки це стане ударом і по кишенях українців, і по залежних від пального виробникам – насамперед аграріям.

Згодом, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що напівтаємне рішення уряду про підвищення акцизів на пальне є неприпустимим, оскільки воно призведе до кумулятивного негативного ефекту для економіки та рівня життя людей.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.