У Львові викрили схему фіктивного працевлаштування: збитки склали понад 3 млн грн
Фото: Львівська обласна прокуратура
Двом посадовицям, яких раніше викрили на фейковому бронюванні, підозрюють у привласненні мільйона гривень за фіктивних працівників, а ще понад 2,6 мільйона гривень склали збитки комунального підприємства.
Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної прокуратури.
ЗМІ повідомляють, що йдеться про заступницю директора департаменту ЖКГ — начальницю управління інженерного господарства Львівської міськради Ірину Мауль та провідну спеціалістку відділу водопостачання цього ж управління Марію Дацків, які до роботи в міськраді працювали на комунальному підприємстві.
У прокуратурі зазначили, що, перебуваючи на посаді директорки одного з комунальних підприємств Львова, посадовиця за грошову винагороду створила схему фіктивного працевлаштування.
“Відтак військовозобов’язані “клієнти”, які “офіційно працювали” на підприємстві, отримували підставу для бронювання на період мобілізації, що дозволяло їм нібито легально уникати служби у лавах ЗСУ”, — зазначають у прокуратурі.
За даними слідства, для реалізації схеми фіктивного працевлаштування директорка залучила до неї свою підлеглу — головну економістку комунального підприємства.
До її обов’язків у межах злочинної схеми входило забезпечення фінансового підтвердження формального працевлаштування на підприємстві конкретних працівників.
Спільниця вносила недостовірні відомості про нібито відпрацьований ними час та здійснювала нарахування заробітної плати.
Відомо, що в період з квітня 2024 по серпень 2025 року фіктивно було працевлаштовано 11 чоловіків віком від 29 до 46 років.
Шестеро осіб були зараховані як двірники, двоє — водіями, по одному працювали слюсарем-сантехніком і муляром відповідно, а ще один чоловік почергово обіймав дві посади — водія і двірника.
Однак фактично “працівники” на роботу не виходили, оскільки мали іншу зайнятість.
Крім того, частину заробітної плати чоловіки перераховували на банківські рахунки директорки та фінансистки, а один із працівників взагалі не мав доступу до своєї “зарплатної” картки, оскільки вона зберігалася у спільниць.
Слідство встановило, що внаслідок злочинної схеми посадовиці привласнили понад 1,1 млн грн.
Майнова шкода, завдана комунальному підприємству внаслідок безпідставних виплат заробітної плати, склала понад 2,6 млн грн.
“Згодом спільниці звільнилися з комунального підприємства та перейшли на роботу до міськради: ексдиректорка у жовтні 2025 року очолила одне з управлінь у статусі заступниці директора департаменту, а колишня економістка вже у листопаді стала провідною спеціалісткою цього ж підрозділу, знову опинившись під керівництвом своєї “компаньйонниці”, — повідомили у прокуратурі.
“Однак навіть працюючи на нових посадах у мерії, спільниці ще кілька місяців продовжували отримувати гроші за свою попередню протиправну діяльність2, — стверджують слідчі.
Повідомлено про підозри за фактом розтрати та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах: ексдиректорці — в організації, а екс-економістці — в пособництві.
Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією викрила масштабну схему розкрадання державних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Організатори схеми наживалися під час будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС на Харківщині.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.