Війна

ВМС ЗСУ підтвердили ураження розвідувального корабля РФ “Іван Хурс”

ВМС ЗСУ підтвердили ураження розвідувального корабля РФ “Іван Хурс”

Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 26 березня, Військово-морські сили Збройних сил України офіційно підтвердили успішне ураження російського розвідувального корабля “Іван Хурс” 24 березня. 

Про це йдеться в дописі на офіційній сторінці ВМС ЗСУ у Facebook.

Як пише LIGA, вчора, 25 березня Telegram-канали російських пропагандистів почали публікувати інформацію щодо ймовірного ураження “Івана Хурса”. За словами пропагандистів, у корабель нібито влучили дві ракети українських Сил оборони.

OSINT-дослідники проєкту CyberBoroshno опублікували супутникові знімки за 24 березня та 23 лютого. Місце прильоту видно в задній частині судна.

Фото: CyberBoroshno/Telegram

Нагадаємо, раніше речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що під час атаки Сил оборони України порту Севастополя 24 березня, імовірно, був підбитий російський розвідувальний корабель “Іван Хурс”. Раніше Сили оборони вже уражали корабель “Іван Хурс“. Це сталося 24 травня 2023 року.

Як повідомлялося, Сили оборони уразили великі десантні кораблі “Ямал” і “Азов”, а також центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.

Згодом Головне управління розвідки зазначало, що ВДК “Ямал” отримав “критичні пошкодження” в результаті удару 24 березня.

26 березня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що українські війська вдарили ракетою “Нептун” по великому десантному кораблю “Костянтин Ольшанський”, який росіяни захопили у 2014 році. За його словами серйозність пошкодження корабля ще належить з’ясувати.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.