Затяжна депресія: психолог розповіла, коли варто звертатися по допомогу
https://pixabay.com/photos/youth-sad-young-boy-alone-teen-3712705/
Якщо людина постійно знаходиться у у тривожному та пригніченому стані, їй варто звернутись до спеціаліста, бо це може бути ознакою депресії.
Про це в ефірі “Прямого” розповіла психоаналітик Наталія Улько.
У такому стані можуть початися психосоматичні розлади, попередила Улько. Вона пояснил, що людина первинно тілесна, тому, якщо психіка не може дати собі раду, тіло починає реагувати.
“Я б радила звернутися до спеціаліста… Навіть якщо це виявиться не депресія або інша складна хвороба, ви відчуєте свою цінність для себе, зрозумієте, що у цьому житті є певний сенс”, – сказала вона.
Улько додала, що людина часто сама себе травматизує. Вона нагадала, що травма – це не сама ситуація, що відбулася, а те, як ми її сприймаємо і інтерпретуємо.
“Тому зупинитись, глянути на себе зі сторони, спитати у себе, що зараз відбувається, навіть подзвонити другові і сказати: “Мені погано” – це вже дуже бережливе ставлення до себе самого”, – сказала Улько.
Раніше Улько розповіла про шість каналів, за допомогою яких людина може розрядитися і подолати осінню хандру.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.