Політика

Невдовзі у Заходу не залишиться іншого вибору, як вступити в пряму конфронтацію з Росією – Каспаров

Невдовзі у Заходу не залишиться іншого вибору, як вступити в пряму конфронтацію з Росією – Каспаров

Фото: Pixabay

У колективного Заходу рано чи пізно не залишиться вибору і, попри всі небажання, доведеться вступити в пряму конфронтацію з Росією.

Про це в ефірі “Прямого” заявив опозиційний російський політик Гаррі Каспаров.

“Путінський режим посилюється. Він перетворився вже в тоталітарну диктатуру з очевидними елементами фашистської ідеології, який повністю пригнічує інакомислення всередині Росії і веде вкрай агресивну зовнішню політику. Інша справа, що до якогось часу Захід міг розглядати це як незручності, з якими можна жити. Тим більше, що бізнес розвивався”, – сказав Каспаров.

Він зауважив, що німецький бізнес навіть після анексії Криму та агресії на сході України, продовжував розвиток так званих “взаємовигідних відносин з Росією”.

“Але насправді все доходить до якогось логічного кінця. І видно, що Путін на будь-які дії Заходу, причому не найагресивніші… Зрозуміло, що Байден міг прийняти набагато жорсткіші санкційні заходи. І, а все-таки, у Путіна не залишається виходу, як відповідати. Тому що він не може втрачати обличчя. І це означає, що конфронтація буде розвиватися по спіралі”, – додав Каспаров.

Він зазначив, що як би не намагався Захід піти на поступки, і як би ганебно себе не вели Макрон і Меркель, викручуючи руки Україні для прийняття путінських умов по так званим Мінським угодам, – я думаю, це все одно вже неможливо повернути назад.

“Джинн вже вийшов з пляшки. І Путін змушений буде відповідати, а у колективного Заходу рано чи пізно не залишиться вибору. І, можливо, ми дійсно перебуваємо зараз на порозі принципово нової геополітичної ситуації, коли Захід, попри всі небажання, змушений буде вступити в пряму конфронтацію”, – заявив Каспаров.

16 квітня у Державному департаменті США відреагували на висилання з Росії американських дипломатичних представників у відповідь на санкції введені Сполученими Штатами.

Раніше міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія дзеркально відповість на висилання з США десяти російських дипломатів.

Крім того, Російська Федерація 16 квітня наклала заборону на в’їзд 6 посадовцям адміністрації Джо Байдена та ще двом американським експосадовцям.

15 квітня президент США Джо Байден підписав наказ про введення санкцій проти Російської Федерації.

Після введення санкцій проти Росії президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації у сфері національної безпеки через загрози, зумовлені шкідливою діяльністю РФ.

Крім того, після введення США санкцій проти Росії МЗС Великобританії викликало посла РФ, а Польща вислала з країни трьох російських дипломатів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.