В ОБСЄ прокоментували скандальні заяви Олександра Хуга щодо Донбасу
Українська делегація під час сьогоднішнього засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську гостро поставила питання про неприпустимість маніпулятивних заяв екс-заступника голови Спеціальної моніторингової місії Александра Хуга.
Про це повідомила заступник голови Верховної Ради України, представник України у ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.
“Друге питання, яке гостро поставила українська сторона на ТКГ ( представлена сьогодні радником Президента Р. Демченком)- це неприпустимість і відверта маніпулятивність останніх заяв екс- заступника голови місії СММ ОБСЄ А. Хуга”, – написала вона.
Геращенко додала, що українська сторона звернулася до керівника місії СММ Ертурула Абакана з вимогою надати оцінку цим маніпулятивним заявам та повідомити, чи це є особистою позицією Хуга, і якою є офіційна позиція СММ ОБСЄ.
За її словами, Пакан підкреслив, що висловлені в інтерв‘ю заяви Хуга були некоректно подані і є його особистою думкою.
Геращенко також повідомила, що українська сторона звернула увагу голови місії СММ ОБСЄ на необхідність моніторингу безпекової і гуманітарної ситуації в окупованому Криму.
“Ми вимагаємо допуску і доступу СММ до всієї тимчасово окупованої РФ території Донбасу і Криму!” – підсумувала віц-спікер парламенту.
Зазначимо, раніше Александр Хуг заперечив військову агресію РФ на Донбасі.
Антиукраїнські заяви Александра Хуга прокоментувало і Міністерство закордонних справ.
Міністр закордонних справ України в 2007-2009 роках Володимир Огризко заявив, що колишній голова СММ ОБСЄ Александр Хуг своїми висловами підіграє Російській Федерації.
Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко зазначив, що екс-заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг відстоює російську точку зору про внутрішній конфлікт в Україні, а не збройну агресію РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.