Новини

В ОБСЄ прокоментували скандальні заяви Олександра Хуга щодо Донбасу

Українська делегація під час сьогоднішнього засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську гостро поставила питання про неприпустимість маніпулятивних заяв екс-заступника голови Спеціальної моніторингової місії Александра Хуга.

Про це повідомила заступник голови Верховної Ради України, представник України у ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

“Друге питання, яке гостро поставила українська сторона на ТКГ ( представлена сьогодні радником Президента Р. Демченком)- це неприпустимість і відверта маніпулятивність останніх заяв екс- заступника голови місії СММ ОБСЄ А. Хуга”, – написала вона.

Геращенко додала, що українська сторона звернулася до керівника місії СММ Ертурула Абакана з вимогою надати оцінку цим маніпулятивним заявам та повідомити, чи це є особистою позицією Хуга, і якою є офіційна позиція СММ ОБСЄ.

За її словами, Пакан підкреслив, що висловлені в інтерв‘ю заяви Хуга були некоректно подані і є його особистою думкою.

Геращенко також повідомила, що українська сторона звернула увагу голови місії СММ ОБСЄ на необхідність моніторингу безпекової і гуманітарної ситуації в окупованому Криму.

“Ми вимагаємо допуску і доступу СММ до всієї тимчасово окупованої РФ території Донбасу і Криму!” – підсумувала віц-спікер парламенту.

Зазначимо,  раніше Александр Хуг заперечив військову агресію РФ на Донбасі.

Антиукраїнські заяви Александра Хуга прокоментувало і Міністерство закордонних справ.

Міністр закордонних справ України в 2007-2009 роках Володимир Огризко заявив, що колишній голова СММ ОБСЄ Александр Хуг своїми висловами підіграє Російській Федерації.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко зазначив, що екс-заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг відстоює російську точку зору про внутрішній конфлікт в Україні, а не збройну агресію РФ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.